Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

2 lipca w jednej z indyjskich wiosek doszło do ataku na 150 chrześcijan zgromadzonych na spotkaniu modlitewnym. Hinduscy wieśniacy w liczbie 25 okładali chrześcijan drewnianymi pałkami, w wyniku czego 20 osób doznało poważnych obrażeń, m.in. złamania kości. Zniszczono też dziesięć motocykli, meble i instrumenty muzyczne.

Sześć miesięcy po tym, gdy chrześcijanie ze wsi Nayya Sarabah otrzymali zakaz spotykania się na modlitwie, lokalne władze zażądały zburzenia budynku kościelnego. Miejscowi muzułmanie nie zgadzają się na istnienie we wsi zabudowań kościelnych.

W czerwcu, w dwóch oddzielnych przypadkach, pastorzy i inni chrześcijanie na Sri Lance otrzymali groźby i byli zastraszani przez mieszkańców swoich wsi. W jednym z zajść dwie kobiety zostały ranne.

Nepalski kościół doświadczał znacznego rozwoju w ciągu ostatnich kilku lat. Chrześcijańska postawa okazywania miłości Chrystusowej poprzez opiekę nad sierotami, zwalczanie handlu ludźmi i pomoc w kształceniu zawodowym, nie pozostała niezauważona, nawet przez władze komunistyczne. Wyrazem docenienia pozytywnego wpływu kościoła były prośby o wsparcie ze strony władz.

W dniach 21-24 czerwca, od czwartku do niedzieli, przez stan Plateau przetoczyła się fala ataków uzbrojonych po zęby muzułmańskich pasterzy z ludu Fulbe na chrześcijańskie wioski. Według World Watch Monitor zginęło co najmniej 200 osób. Liczba ofiar może okazać się wyższa, gdyż nie znaleziono jeszcze wszystkich ciał, nie mówiąc o tym, że wielu spalonych żywcem ludzi nie można było zidentyfikować.

Czworo chrześcijan z Karszy, miasta położnego na południu Uzbekistanu, zostało ukaranych po spotkaniu modlitewnym, które odbyło się bez oficjalnego pozwolenia. Jeden z członków kościoła, Nabidżon Bolikułow, trafił do więzienia na pięć dni, a trzech pozostałych otrzymało karę grzywny. W wydanym orzeczeniu sąd nie określił, jakie przepisy prawne naruszyli ci ludzie.

30 kwietnia, po ponad dziesięciu latach spędzonych w więzieniu, wyszedł na wolność pastor Oqbamichel Haiminot. Według amerykańskiej misji The Voice of the Martyrs wymaga on opieki medycznej.

19 czerwca wrócił do swego domu w prowincji Guizhou Yang Hua,  pastor kościoła „Żywy Kamień”, znanego również jako Kościół Huoshi. W więzieniu przebywał od 9 grudnia 2015 roku.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się