Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Aliza, roczna dziewczynka, straciła stopę w wyniku obrażeń odniesionych w zamachu z 17 grudnia 2017 r. na Kościół Metodystyczny Bethel Memorial w mieście Kweta w Pakistanie, w którym zginęło 11 osób, a 50 innych, w tym kilkoro dzieci, zostało poważnie rannych.

Po ostatnim zamachu na kościół koptyjski prezydent Egiptu Al-Sisi zaapelował do ludności muzułmańskiej, by na znak jedności przeciwko terroryzmowi przyłączyli się do obchodów chrześcijańskich świąt. Wezwał też służby państwowe do zwiększenia ochrony dla kościołów.

Po ośmiu miesiącach szeroko zakrojonych prac rekonstrukcyjnych chrześcijanie z Tanta (miasta na północ od Kairu) z ogromną radością powitali ponowne otwarcie katedry św. Jerzego, zniszczonej w samobójczym zamachu bombowym w kwietniu ubiegłego roku.

W ostatnich miesiącach zarówno kościoły, jak i indywidualni chrześcijanie doświadczają represji ze strony władz. Ich nasilenie budzi obawy, że są one objawem planowej kampanii przeciwko praktykowaniu chrześcijaństwa.

W kilku regionach kraju policja dokonała pod koniec ubiegłego roku nalotów na prywatne mieszkania członków zarejestrowanych kościołów w poszukiwaniu chrześcijańskich książek. Wierzącym zabrania się czytania we własnych domach tekstów religijnych.

W ataku terrorystów z Państwa Islamskiego na koptyjski kościół Mar Mina w Helman, 30 km na południe od Kairu, zginęło 10 osób, w tym trzy kobiety. Jedna z nich zasłoniła swoim ciałem córki, chroniąc je przed niechybną śmiercią.

W stanie Plateau, po okresie względnego spokoju, przemoc wobec chrześcijan ponownie przybrała na sile. Sprawcami ostatnich ataków byli pasterze z ludu Fulbe, a ich głównym celem chrześcijańscy rolnicy. Wielu ekspertów twierdzi, że ataki tej muzułmańskiej bojówki doprowadziły do śmierci większej liczby ludzi niż działania terroryzującego Nigerię ugrupowania Boko Haram.

Po zamachu na kościół metodystyczny w prowincji Beludżystan, rząd Pakistanu zapewnił ochronę chrześcijanom w okresie świątecznym. Ich bezpieczeństwa strzegli żołnierze i policjanci, co zapobiegło prawdopodobnie kolejnym zamachom. Prezydent i premier wystosowali życzenia świąteczne, a szef sztabu pakistańskiej armii wziął udział w uroczystościach bożonarodzeniowych w Kościele Chrystusa w Rawalpindi.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje