Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Shahzad Masih (26 l.) i jego ciężarna żona, Shama (24 l.) pracowali w wiosce Kot Radhakishan przy utylizacji odpadów. W pewien listopadowy dzień 2014 r. Shama została oskarżona, że przy tej okazji spaliła strony z Koranu.

Po wielu miesiącach zwłoki, niedawno ogłoszono, że proces amerykańskiego pastora, Andrew Brunsona, rozpocznie się 16 kwietnia. Pastor Brunson jest oskarżony o związek z będącym na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych muzułmańskim duchownym Fethullahem Gulenem, a także o kontakty z nielegalną Partią Pracujących Kurdystanu, która działa na rzecz ustanowienia niezależnego państwa dla Kurdów. Według aktu oskarżenia pastor Brunson jest rzekomo zaangażowany w nawracanie Kurdów na chrześcijaństwo i działania ukierunkowane na ustanowienie dla nich kurdyjskiego rządu.

Paul, somalijski chrześcijanin, systematycznie nagrywa filmy o swojej wierze, które później są publikowane na YouTube. Inny Somalijczyk niedawno nawrócił się po tym, jak Jezus ukazał mu się we śnie. Kolejny uwierzył w Jezusa, bo Jezus nakazał mu we śnie czytać Biblię.

Chrześcijanie i inne mniejszości religijne mają powody do niepokoju po tym, gdy 9 marca Sąd Najwyższy w Islamabadzie zarządził obowiązek zadeklarowania wyznawanej religii we wszystkich wydanych przez rząd dokumentach identyfikacyjnych. Każdy obywatel, który ukrywa swoje prawdziwe wyznanie, zostanie uznany za winnego zdrady państwa. Wspomniane dokumenty obejmują: świadectwa urodzenia, paszporty, listy wyborcze i dokumenty tożsamości. Ponadto każdy ubiegający się o państwową posadę będzie musiał złożyć oświadczenie, że Mahomet jest ostatnim prorokiem.

Pod koniec stycznia pasterze z ludu Fulbe wraz z islamskimi bojówkarzami przez kilka dni dokonywali ataków na wioskę Zanwra, znajdującą się niedaleko miasta Jos w stanie Plateau. Wiele osób, które przeżyło ataki, utraciło całe swoje mienie.

Eitan Bar i jego rodzina, mesjanistyczni Żydzi z Izraela, otrzymują pogróżki ze strony ortodoksyjnych Żydów. Bezpośrednim powodem ataków są publikowane na YouTube filmy, w których Eitan wraz ze swoim współpracownikiem, Motim Vakninem, głosi ewangelię swoim rodakom.

16 marca funkcjonariusze biura bezpieczeństwa publicznego zatrzymali chrześcijankę z prowincji Liaoning w północnowschodnich Chinach, która próbowała wzywać do opamiętania chińskiego przywódcę Xi Jinpinga w trakcie trwających wtedy obrad chińskiego parlamentu.

Li Baiguang, znany chrześcijański prawnik, zajmujący się obroną praw człowieka, zmarł 26 lutego w szpitalu wojskowym, pomimo iż jeszcze kilka dni wcześniej cieszył się dobrym zdrowiem. Podejrzewa się, że do jego śmieci przyczyniły się władze.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje